AMPS ürün listesi

» OSOS Wireless M-Bus

» Kalorimetreler


Sık Kullanılanlar Giriş Sayfam Yap
Ana Sayfa | Ürünler | Müşteri Girişi | Hakkımızda | Hizmetler | Sık Sorulanlar | İletişim
 
 
 
 
 
 
 
Anasayfa > OSOS Wireless M-Bus > Genel Bakış
 
Genel Bakış
Ölçüm şirketleri online ölçüm yapan akıllı sayaç sistemi servislerini öngörüyor böylece Ölçüm şirketleri müşterilerin yanı sıra gerçek zamanlı sayaç verilerini izleyebilir.
Bu sistemle birlikte, tarihsel olarak mümkün olmayan fonksiyonlar gerçekleşir. Bu tür fonksiyonlar anormal durumlarda alarm ,ısı kullanım analizi, uzaktan kontrol vb. işlevleri içerir. Bu ilevler faturalandırma departmanına kolaylıklar getirir ve müşteri memnuniyetini arttırır.
Bu vizyonu yapmak için anahtar iki yönlü sağlama yeteneği, güvenlik ,düşük maliyet, kolay kulanım ve kolay bakım ağ altyapısı yatar.

Bu bağlamda A.M.P.S şirketi kendi özgün ağ teknolojisinden yararlanarak Ölçüm şirketleri için yaratıcı çözümler sunar.

Teknolojimiz ile birlikte, bir kablosuz sayaç okuyucu her bina üzerine kurulur. Sayaç okuyucuları bir biri içinde kendini organize eder ve verileri bir baz istayonuna rapor eder. Baz istasyonu internete bağlanır ve Ölçüm şirketinin veri merkezine iletir.

GPRS veya benzer teknolijilere dayalı çözümler ile kıyaslandığında bizim çözümümüz ücretsiz olup, ISM bandında ve GSM oparatörü servis sağlayıcılarından bağımsız çalışır.

Ürünümüzün avantajları şunlardır.

1. Hiçbir iletişim ücreti yoktur. Ürünlerimiz ISM bandında çalışır (Endüstriyel, Eelektirik, gaz, su sayacı, kalorimetre) kulanılabilir.
2. Yüksek güvenirlik. Ürünlerimize %99,9 veri iletimi güvenirliğini sağlamaktadır.
3. Yapılandırma kolaylığı. Her okuyucu hem veri toplayıcı hem de diğer m-bus okuyucuların veri geçişleri için yönlendiricidir. Kullanıcıların ağı manuel yapılandırmasına gerek yoktur. Kablosuz sayaç okuma sistemimiz kablosuz M-bus okuyucu ve baz istasyonundan oluşur.Kablosuz m-bus okuyucu ısı ölçere bus üzerinden bağlanır. Kablosuz M-bus okuyucu baz istasyonuna yüksek güvenirli veri gönderir ve baz istasyonu uzak okuma merkezine internet ile veri gönderebilir.

Kablosuz M-Bus Okuyucu
Kablosuz M-bus okuyucu her binada kurulur. Binadaki bütün ısı ölçerler okuyucuya bağlanır. Okuyucu sayaçların verilerini kablosuz üzerinden baz istasyonuna gönderir. Her okuyucu ayrıca yönlendiricidir. Okuyuculardan biri baz istasyonunu bulamadığında bir ara okuyucu güvenilir teslimatı sağlamak için paketi iletecektir. Sistem yapısı şekil-1’ de gösterilmiştir.

Baz İstasyonları
Baz istasyonları aynı ağ ID’si ile bütün verileri M-Bus okuyucudan toplar. Baz istasyonları ya seri bağlantı noktaları üzerinden ya da genişbant internet aracılığıyla uzak servis sunucularıyla bağlantı kurabilir.

Veri Sunucuları
Veri sunucuları depolama ve veri işleme ve ayrıca verilerin gerçek zamanlı görüntülenmesini sağlar.

Çalışma Prensibi
M-bus okuyucular bütün sayaçların verilerini toplar. Okuyucular kablosuz ağ boyunca verileri baz istasyonuna aktarır. Baz istasyonları seri bağlantı noktaları üzerinden bir bilgisayar ile iletişim kurabilir veya buna ilave olarak genişbant internet ile veritabanı sunucuları için uzaktan veri gönderebilir. Sunucu bir web tabanlı grafik kullanıcı arayüzü ile veri sergiler.

Bütün sistem diyagramı şekil 1’de gösterilmiştir.SİSTEM AVANTAJLARI

İletişim ücreti yok
Kablosuz ağ bedava, operatör ihtiyacı iletişim ücreti olmadan kullanır..

Karşıt Müdahale
Patentli çok kanallı paralel iletim teknolojimiz, kanallardan bazılarına diğer kullanıcılar tarafından müdahale edilse bile ürünümüz diğer kanallarda sorunsuz olarak çalışabilir. Bu teknoloji ortak ISM bandında müdahale problemlerini çözer ve anti müdahale yeteneğini önemli ölçüde geliştirir.

Geniş Kapsama
Çoklu atlama kablosuz ağı 2.500 mt yarıçapa kadar kapsama yapabilir. Bu çoğu uygulamanın kapsama ihtiyacını karşılayabilir.Kolay Kurulum ve Konfügrasyon
Kablosuz iletim nedeniyle bloklar arası kazı ve kablolama gerekli değildir. Her kablosuz istasyon sinyal arayabilir ve insan eli değmeden ağa katılabilir.

Güçlü Ölçeklenebilirlik
Daha fazla kapsama alanına ihtiyaç duyulduğunda kullanıcıların sadece daha fazla kablosuz okuyucu kurması gerekir. Bu okuyucular otomatik olarak ağa katılacaklardır.

Ürün Özellikleri

 

Baz İstasyonu

Kablosuz m-bus okuyucu

Nominal Voltaj

DC/220

50Hz/60Hz

DC/220-DC/5V

Nominal Kapasite

36W

2.5W

Freakans Band

2.4GHz/433MHz

2.4GHz/433MHz

İletim Aralığı

1000m/2500m

1000m/2500m

Arabirim

Meter-bus

RS232/RS485/RJ45


Baz istasyonu geniş bant internet ile veri tabanı sunucusuna bağlanır.

Cihaz parametreleri:

•Anma gerilimi: AC220V ± 10%
•Nominal Güç: 36W
•Çalışma Sıcaklığı: -40 ~ 80 ℃
•Kablosuz bandı: 433MHz/2400MHz
•Kablosuz elektrik iletimi: 50mW
•Sayaç okuma aralığı: 1 saatten daha az
•Konut koruma sınıfı: IP23


Yazılım Ekranı
Aşağıda gösterildiği gibi, herhangi bir kaçak kullanım olduğu zaman, grafik ekranda sıcaklık gidiş ve dönüş aralığı ,debi. kaçak veri analizi tablosu göstermektedir.Gerçek Zamanlı Faturalandırma
Aşağıda gösterildiği gibi ,bütün fatura ekranda görüntülenir ve excel formatında verilebilir. Aylara göre ısı ve sıcak su tüketim için grafik ekranı mevcuttur. Bina faturası; bireysel ve toplam site olarak faturalandırma yazılımına sahiptir.Bütün sistem sürekli olarak faaliyet göstermektedir. İstenildiği taktirde her 30 dakika’da veri sorgulaması yapabilir.


İletişim
Sık Sorulanlar
Bayilik Başvurusu
Hakkımızda
Kat İstasyonu
Genel Bakış
Yazılım
Sistem Yapısı
ELF Kalorimetre
Kablolu Ön Ödeme Modül
Wireless Ön Ödeme Modül
Fan Coil Oda Termostat
Isıtma Oda Termostat
Paylaş
  Tüm hakları AMPS San. Tic. Ltd. Şirket'ine aittir. © Copyright 2012